Blog

Jak podejmować racjonalne decyzje w HR i nie tylko…?

Czy łatwo jest podejmować świadome i racjonalne decyzje? 

Daniel Kahneman to chyba najczęściej cytowany naukowiec w biznesie. Wiele osób powołuje się na jego badania i odkrycia dotyczące tego, w jaki sposób podejmujemy decyzje. 

Kahneman pokazuje, że nasz umysł działa korzystając z dwóch systemów decyzyjnych: 

Pierwszy to system szybki, intuicyjny, oparty na emocjach.
Drugi z kolei to myślenie wolniejsze i analityczne.

W HRze (i nie tylko!) bardzo ważne jest racjonalne podejmowanie decyzji. Decyzji, które będą przemyślane i oparte na dostępnych informacjach. Jak zatem podejmować lepsze decyzje personalne? Jak “oszukać” swój umysł, aby częściej korzystał z systemu drugiego? Jak nad tym zapanować? 

Na te pytania odpowiadam w najnowszym nagraniu przedstawiając 5 technik, które pomogą Ci świadomie analizować decyzje, jakie podejmujemy. Mówię o tym jak poszerzyć nasze perspektywy… Być może dzięki nim zaczniesz inaczej myśleć i inaczej działać, co przełoży się na Twoje efekty w pracy!

 

Jeżeli wolisz tylko słuchać, to to nagranie znajdziesz również w Spotify i innych platformach z podcastami! 

Skrót treści:

📌 Omówienie dwóch trybów myślenia i podejmowania decyzji
📌 Rozważanie wielu możliwości
📌 Rozważenie plusów i minusów danej decyzji
📌 Zbieranie danych i wyciąganie z nich wniosków
📌 Technika adwokata diabła
📌Zespół adwokatów diabła

 

PS. Zobacz najnowszy kurs video w HRM Academy “Automatyzacja procesów HR z MS Office 365”. Przeanalizuj wszystkie plusy i minusy, aby podjąć decyzję o bezkosztowej automatyzacji Twojej pracy 😊

Posty powiązane

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.