Kurs online

TECHNIKI ANALIZY DANYCH HR

MIERZ I ANALIZUJ EFEKTYWNOŚĆ PROCESÓW HR!

24

STUDIA PRZYPADKU

17

TECHNIK ANALITYCZNYCH

48

FILMÓW VIDEO

PO UKOŃCZONYM KURSIE

Wykorzystasz dane HR do świadomego podejmowania decyzji biznesowych w swojej firmie
Zaczniesz argumentować za pomocą danych, wywierając dzięki temu realny wpływ na swoją organizację
Samodzielnie zastosujesz w swojej pracy wszystkie 17 technik analitycznych omawianych na kursie
Wyróżnisz się na rynku pracy kompetencjami z zakresu people analytics – jednego z kluczowych trendów we współczesnym HR

O KURSIE

Szkolenie skierowane jest zarówno do osób pracujących w wewnętrznych działach HR i firmach doradztwa personalnego, jak i osób chcących rozpocząć swoją karierę w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

W związku z tym jeśli jesteś Konsultantem, Specjalistą ds. HR, HR Business Partnerem, HR Managerem, Dyrektorem personalnym i chcesz efektywnie wspierać biznes poprzez rzetelny i oparty na danych HR, to moje szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń z analityką HR i pasji do matematyki aby wziąć udział w szkoleniu. Rozpoczynam od podstaw, pokazując stopniowo kluczowe techniki analizy. Wszystko to zrozumiały sposób z wykorzystaniem powszechnie dostępnego oprogramowania.

PS. A co jeśli już dzisiaj zajmujesz się zaawansowanymi rozwiązaniami People Analytics, pracując na stanowisku analityka HR? Myślę, że również znajdziesz tutaj coś dla siebie… i poznasz kilka nowych „smaczków” analitycznych.

Program KURSU

Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas spotkań z Zarządem bądź pracownikami, prawidłowo raportujesz swoje dane (np. o średniej absencji czy satysfakcji pracowników) to moduł ten jest właśnie dla Ciebie.

Realizując ten moduł dowiesz się:

 • Jak prawidłowo podsumować i opisać dowolny rodzaj danych HR
 • Jak unikać typowych błędów na etapie opisywania danych
 • Jak dobrać odpowiednią statystykę w zależności od posiadanych danych
 • Jak zwizualizować swoje dane aby lepiej je zrozumiećJak wykrywać wyniki skrajne i nietypowe
 • Jak obliczyć wszystkie omawiane techniki w MS Excel

Studia przypadków, na których przećwiczysz swoje umiejętności w tym module:

 • Podsumowanie wyników diagnozy kompetencji menedżerskich
 • Podsumowanie wyników premii przyznanych menedżerom działów
 • Wizualizacja rozkładu danych zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy
 • Wykrywanie bardzo niskich i wysokich wyników w danych z badania satysfakcji
 • Wykrywanie i wizualizacja bardzo niskich i wysokich wyników w zakresie kompetencji menedżerskich
 • Wykrywanie nietypowych wyników w tabeli płac
 • Porównywanie poziomu różnych kompetencji wśród menedżerów

Zastanawiasz się w jaki sposób różne dane HR są ze sobą powiązane? Chcesz połączyć je ze sobą? Zastanawia się czy na podstawie posiadanych przez Ciebie danych da się przewidzieć wyniki biznesowe? Jeśli interesują Cię tego typu pytania, to moduł ten jest właśnie dla Ciebie.

Realizując ten moduł dowiesz się:

 • Jakich technik użyć aby zrozumieć relacje pomiędzy różnymi danymi HR
 • W jaki sposób dokonać przewidywania interesującej Cię zmiennej, na podstawie innych posiadanych przez Ciebie danych – analiza predykcyjna
 • Jak oszacować siłę wpływu interesujących Cię zmiennych na przewidywane zjawisko
 • W jaki sposób obliczyć wszystkie omawiane techniki w MS Excel

Studia przypadków, na których przećwiczysz swoje umiejętności w tym module:

 • Analiza związku satysfakcji z wynagrodzenia z ogólną satysfakcją pracowników
 • Analiza czynników związanych z efektywnością e-learningu
 • Analiza satysfakcji pracowników z firmowego konkursu sportowego
 • Ocena trafności narzędzia selekcji pracowników
 • Ewaluacja skuteczności projektu szkoleniowego
 • Badanie wpływu przywództwa na poziom sprzedaży

Zastanawiasz się jak różne oddziały Twojej firmy różnią się od siebie? Chcesz zrozumieć w jaki sposób wdrażane rozwiązania wpływają na różne zespoły oraz procesy? Zależy Ci na zrozumieniu różnic pomiędzy grupami pracowników? Jeśli interesują Cię tego typu pytania, to moduł ten jest właśnie dla Ciebie

Realizując ten moduł dowiesz się:

 • Jakich technik użyć aby porównywać ze sobą różne grupy pracowników (np. odziały firmy, zespoły czy zakłady)
 • W jaki sposób wykorzystać poznane techniki analizy aby odpowiedzieć na kluczowe biznesowe pytania
 • Jak dobrać odpowiednią technikę analizy aby prawidłowo wykonać porównania pomiędzy grupami
 • W jaki sposób obliczyć wszystkie omawiane techniki w MS Excel

Studia przypadków, na których przećwiczysz swoje umiejętności w tym module:

 • Badanie wpływu komunikacji zarządu na absencję pracowników
 • Analiza atrakcyjności praktyk letnich w poszczególnych działach firmy
 • Analiza zaangażowania menedżerów w proponowane ich pracownikom programy talentowe
 • Benchmark zaangażowania sprzedawców
 • Analiza zaangażowania pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych
 • Analiza wpływu brygadzistów na efektywność pracowników produkcji
 • Analiza wpływu szkolenia na jakość pracy operatorów
 • Analiza kosztów pozyskiwania kandydatów poprzez różne kanały marketingowe
 • Analiza rotacji pracowników w różnych oddziałach międzynarodowej korporacji
 • Ocena jakości usług świadczonych przez dział HR i IT z perspektywy odbiorców tych usług
 • Analiza wpływu szkolenia na wzrost wyników sprzedażowych

JAK WYGLĄDA KURS?

PRAKTYCZNE I NARZĘDZIOWE PODEJŚCIE

Szkolenie pozwoli Ci nabyć praktyczną wiedzę prowadzenia analiz danych w dziale HR. Każda technika omówiona jest na praktycznych przykładach ze świata HR, wraz z prezentacją wykonania obliczeń w MS Excel.

UCZ SIĘ W DOWOLNYM MIEJSCU I CZASIE
Szkolenie jest dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych jak i urządzaniach mobilnych. Dzięki temu możesz dostosować sposób uczenia się do swoich preferencji.
ŁATWE DO PRZYSWOJENIA „PIGUŁKI WIEDZY”

Szkolenie zostało zaprojektowane w taki sposób aby ułatwić nabycie nowych umiejętności. Każdy film to „pigułka wiedzy” prezentująca bardzo konkretne umiejętności lub technikę analityczną.

CERTYFIKAT

Pokaż innym swoje nowe umiejętności dzięki certyfikatowi i buduj swoją pozycję na rynku pracy. Po ukończonym szkoleniu otrzymasz certyfikat w formie papierowej oraz elektronicznej.

Udostępnij swój certyfikat na LinkedIn.​

Prowadzący

KAROL WOLSKI

Hrowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem. Założyciel HRM Academy – platformy online umożliwiającej rozwój kompetencji osobom z branży HR (szczególnie w obszarze hr analytics). Change and Development Manager w Grupie Fideltronik. W swojej pracy łączy podejście naukowe, propagując HR oparty na dowodach z perspektywą praktyka o bogatym doświadczeniu zarówno w pracy w wewnętrznych strukturach HR, jak i jako zewnętrzny konsultant wspierający Zarządy i kadrę menedżerską firm. Wiedzę z zakresu analizy danych i psychologii zarządzania, zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim, Gdańskim oraz Michigan University.

OPINIE KLIENTÓW

Dominik Kantorowicz
Psycholog, trener umiejętności poznawczych, popularyzator nauki w podejściu evidence-based

„Analiza danych w HR” zdecydowanie plasuje się w pierwszej trójce najlepszych szkoleń na jakich byłem. Karol udowadnia, iż o statystyce i analizie danych można mówić nie tylko w sposób zrozumiały, ale również ciekawy. Na to szczególne miejsce ma wpływ, nie tylko mnogość przykładów, przez które uczestnik przejdzie krok po kroku, ale również wyznawane przez prowadzącego podejście evidence-based, które subtelnie przebija się przez całą treść szkolenia, dając uczestnikowi pewność, iż otrzymana wiedza jest przede wszystkim rzetelna. To szkolenie przyda się nie tylko działom HR, ale również każdemu studentowi nauk społecznych, który pragnie zrozumieć analizę danych czy też odświeżyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Monika Bydełek
Consultant w EIGEN

Kurs online przygotowany przez Pana Karola Wolskiego, powinien zostać przewodnikiem dla każdego HRowca, który uświadomił sobie rolę danych i ich analizy w organizacji. Materiały znajdujące się w programie kursu, są przygotowane zarówno dla osób, które rozpoczęły pierwsze działania w zakresie kolekcjonowania i analizy danych w organizacji, jak i również dla osób, które nie miały wcześniej styczności ze statystyką w ujęciu analitycznym i planują rozwój w tym kierunku. Treść kursu pozwala na lepsze rozumienie praktycznego przedstawiania i analizowania danych, które tak często, bywają bardzo skutecznym argumentem w rozmowach z zarządem, inwestorami czy we współpracy z innymi działami. W materiałach możemy znaleźć część teoretyczną, pozwalającą na lepsze rozumienie statystyki w tym ujęciu, jak i szereg praktycznych przykładów, które są wyjaśnione w bardzo przystępny sposób i opatrzone wnikliwymi spostrzeżeniami. Z przyjemnością polecam kurs, z którego wiedzę będzie można przełożyć na badanie zjawisk w organizacjach.

Hanna Kobiela
Learning&Development, Trener i facylitator, Universal Investment

W grudniu 2020, po konsultacji z Panem Karolem Wolskim, zdecydowałam się zakupić promowany na stronie internetowej HRM Academy kurs Techniki analizy danych HR. W związku z chęcią dalszego rozwoju w kierunku People Analytics już wcześniej korzystałam z wielu bardzo ciekawych materiałów video oraz artykułów publikowanych przez autora. Zastanawiałam się, czy taka jak osoba bez dużego doświadczenia w statystyce czy programowaniu będzie w stanie zrozumieć i wykorzystać informacje tam podane. I co? I nie zawiodłam się!!! Kurs modułowy zasadniczo bazuje na podaniu w pigułce niezbędnej wiedzy teoretycznej, co uważam za świetny pomysł, bo w trakcie kursu nie muszę obkładać się toną literatury fachowej, a najważniejsze teoretyczne pojęcia mam wyjaśnione od razu i to w bardzo przystępny sposób. A z drugiej strony, pomiędzy teorią, w formie filmu zwizualizowane jest krok po kroku, jak wykorzystywać poszczególne metody i narzędzia w praktyce, jak krok po kroku osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki temu kursowi już po 2 miesiącach widzę u siebie wymierne efekty w postaci gruntownej wiedzy oraz narzędzi, które mogę od razu użyć w swojej codziennej pracy. Kursy Pana Karola Wolskiego są naprawdę bardzo wartościowe merytorycznie, profesjonalnie przygotowane i warte polecenia każdemu zainteresowanemu tym tematem.

599 zł netto

(736,77 brutto)

Karta płatnicza, szybki przelew, BLIK
Podczas płatności możesz również poprosić o wystawienie faktury VAT.

lub

Przedpłata na podstawie FV lub proformy

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą aby dopełnić formalności.

  Preferencje prywatności
  Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.