Blog

Praktyczny poradnik “Jak wybrać test psychologiczny?”

Test psychologiczny to dość skomplikowane narzędzie. Można go opisać wieloma wskaźnikami a przygotowanie go, wymaga naprawdę dużych nakładów. Z racji tego, że na rynku funkcjonuje naprawdę wiele pseudotestów, konieczne jest bardzo wnikliwe zbadanie ofert jakie przedstawiają nam firmy doradcze. Aby Wam to ułatwić, opracowałem dla Was zestaw zagadnień, o które warto dopytać dostawcę danego testu psychologicznego.

Miłego oglądania! 

Jakie kwestie omawiam w nagraniu?

Wybór testu psychologicznego to trudna sprawa, dlatego warto skupić się na kilku kryteriach, które powinien spełniać:

  1. Teoria, na której opiera się test
  2. Normalizacja testu
  3. Rzetelność testu
  4. Trafność testu
  5. Adaptacja kulturowa
 

Kiedyś pisałem na ten temat we wpisie “HRowiec wybiera test psychologiczny” .

W filmie rozszerzam ten temat o przykłady konkretnych pytań, które możesz zadać osobie z firmy doradczej. Więc jeżeli szukasz konkretów  koniecznie go obejrzyj, jednak nie szykuj notatnika.  Dla Twojej wygody przygotowałem specjalne narzędzie do oceny testów. Jest to przyjazna w obsłudze tabela, która zawiera kryteria oceny narzędzi oferowanych na rynku oraz opisy jakie wartości tych kryteriów są pożądane a jakie nie.

Pobierz arkusz i wyślij dostawcy, od którego planujesz kupić test do diagnozy pracowników, aby zweryfikować wiarygodność oferowanego Wam narzędzia.

 

Jeżeli wolisz, możesz wysłuchać tego nagrania w formie podcastu!

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.