Szkolenie na żywo

Evidence-Based HR, czyli HR oparty na dowodach

Wykorzystuj podejście evidence-based w działaniach HR!

24-25.03.

DATA

9:30-12:30

GODZINA

ZOOM

NA ŻYWO ONLINE

ZAPYTAJ O TERMIN SZKOLENIA

PO UKOŃCZONYM SZKOLENIU

Świadomie zastosujesz wiedzę naukową z zakresu HR w swojej codziennej pracy

Krytycznie ocenisz dostępne na rynku podejścia pod kątem ich rzetelności i zgodności z wynikami badań

Wybierzesz interesujące Cię badania z obszaru HR i zarządzania, dotrzesz do nich, oraz wyciągniesz z nich praktyczne wnioski

Poznasz korzyści z podejścia evidence-based w obszarze HR

O szkoleniu

Każdy z nas zalewany jest tysiącami komunikatów zawierających porady i wskazówki dotyczące efektywnego HRu i zarządzania. Jak zatem odróżnić te wartościowe, oparte o rzetelne badania, od tych, które są tylko szumem informacyjnym? W ramach szkolenia nauczysz się wykorzystywać wiedzę jaką dają nauki społeczne do budowania lepszych procesów i rozwiązań HR.

Program szkolenia

 • Pięć filarów podejścia evidence- based HR
 • Filar 1 – Wykorzystanie sprawdzonej wiedzy
 • Filar 2 – Wykorzystywanie danych, faktów oraz ocen zebranych w organizacji
 • Filar 3 – Praktyczna refleksja uwzględniająca kontekst
 • Filar 4 – Spojrzenie systemowe – uwzględnienie wpływu na interesariuszy
 • Filar 5 – Krytyczne spojrzenie i nastawienie, logiczna analiza
 • Przegląd typów źródeł wiedzy na temat HR i zarządzania: blogi branżowe, raporty badawcze, raporty wydane przez firmy, artykuły branżowe, książki branżowe, książki i artykuły popularnonaukowe, artykuły naukowe publikowane w czasopismach, monografie recenzowane
 • Publikacje recenzowane – dlaczego warto do nich sięgać
 • Impact Factor – czym jest i czy warto brać go pod uwagę?
 • Lista kontrolna umożliwiająca ocenę jakości publikacji – kryteria oceny publikacji
 • Hierarchia dowodów naukowych
 • Przegląd najczęstszych typów badania: studia przypadków, badania obserwacyjne, badania korelacyjne, eksperymenty, metaanalizy
 • Bazy danych publikacji naukowych – przegląd najważniejszych baz z zakresu HR, zarządzania oraz nauk społecznych
 • Przegląd najlepszych czasopism z zakresu HR, zarządzania oraz nauk społecznych
 • Struktura tekstu naukowego
 • Jak czytać tekst naukowy, które jego części zdecydowanie warto czytać, a które można pominąć
 • Odczytywanie ze zrozumieniem wyników najpopularniejszych analiz statystycznych używanych w badaniach: korelacja, regresja, logit/probit, testy istotności statystycznej, podsumowania wyników metaanaliz
 • Ocena jakości wniosków płynących z badania
 • Ocena wielkości efektów, które pojawiły się w badaniu
 • Odniesienie zebranych informacji do kontekstu organizacji
 • Wykorzystanie wyników badania w firmie – do czego warto je wykorzystać? Kiedy ich użycie nie będzie wskazane?

ZAPYTAJ O TERMIN SZKOLENIA

Co zyskASZ?

PODEJMUJ TRAFNE DECYZJE BIZNESOWE

Zacznij świadomie podejmować decyzje w oparciu o dane. Zyskaj dzięki temu większą skuteczność wdrażanych działań.

KORZYSTAJ Z WIEDZY NAUKOWEJ W PRAKTYCE

Badania naukowe dają dzisiaj odpowiedzi na wiele ważnych z punktu widzenia HRu pytań. Zacznij samodzielnie korzystać z zawartej w nich wiedz.

WYRÓŻNIJ SIĘ NA RYNKU PRACY DZIĘKI NOWYM KOMPETENCJOM

HR oparty na danych i faktach to jeden z kluczowych trendów we współczesnym zarządzaniu. Wyróżnij się nabywając umiejętności w tym obszarze.

DOSTĘP DO NAGRANIA ZE SZKOLENIA ORAZ MATERIAŁÓW

Wracaj do materiałów ze szkolenia w dogodnym dla Ciebie momencie. Nagranie udostępnimy dla Ciebie przez 60 dni na naszej platformie szkoleniowej.

CERTYFIKAT

Pokaż innym swoje nowe umiejętności dzięki certyfikatowi i buduj swoją pozycję na rynku pracy. Po ukończonym szkoleniu otrzymasz certyfikat w formie papierowej oraz elektronicznej.

Prowadzący

KAROL WOLSKI

Hrowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem. Założyciel HRM Academy – platformy online umożliwiającej rozwój kompetencji osobom z branży HR (szczególnie w obszarze hr analytics). Change and Development Manager w Grupie Fideltronik. W swojej pracy łączy podejście naukowe, propagując HR oparty na dowodach z perspektywą praktyka o bogatym doświadczeniu zarówno w pracy w wewnętrznych strukturach HR, jak i jako zewnętrzny konsultant wspierający Zarządy i kadrę menedżerską firm. Wiedzę z zakresu analizy danych i psychologii zarządzania, zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim, Gdańskim oraz Michigan University.

OPINIE KLIENTÓW O NASZYCH PRODUKTACH

Eryk Kurkowski
HR Business Partner, Grupa Blix

Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie pojawiło się pytanie dlaczego zarząd nie podchodzi do HR poważnie to, to szkolenie zapewni Ci odpowiedź jak i rozwiązanie problemu. Szkolenia Pana Karola Wolskiego to rzadkie w czasach lansu na LinkedIn połączenie rzetelnej naukowej wiedzy z praktyką. I nie chodzi wcale o poznanie magicznego KPI, którego dodanie do raportu rozwiąże wszelkie problemy, choć wskaźników poznasz sporo. Chodzi o podejście, pozwalające dostarczać biznesowi wartości, których potrzebuje, wtedy kiedy ich potrzebuje.

Dyrektor HR
Firma szkoleniowo-doradcza

Serdecznie polecam szkolenie prowadzone przez Karola Wolskiego. Dla mnie, jako uczestnika, ważne było przekazanie w sposób uporządkowany wiedzy nt wskaźników jakimi możemy się w HR posługiwać. Dużo dała mi refleksja nad tym jaką korzyść może przynieść wdrożenie konkretnego wskaźnika ale jednocześnie jakiego nakładu pracy to wymaga. Zestawienie tych dwóch zmiennych pozwala na optymalizację i wybór działania, które przekłada się na realne potrzeby HR i biznesu.

Magdalena Królak
HR Manager

Dla mnie jako początkującego HR managera szukającego inspiracji było to bardzo wartościowe szkolenie. Dużo wiedzy praktycznej – co i jak mierzyć w HR z punktu widzenia celowości i wartości dla biznesu. Forma szkolenia online i tu pozytywne zaskoczenie – duża interakcja pomiędzy uczestnikami i prowadzącym połączona z wymianą doświadczeń. Jestem bardzo zadowolona, na pewno będę śledzić kolejne tematy w HRM Academy, zwłaszcza te prowadzone przez pana Karola, który inspiruje swoją pasją i podejściem do tematu.

Marcin Potoczny
BSH Group

Bardzo, bardzo praktyczne szkolenie. Przedstawione kluczowe informacje o procesie tworzenie wskaźników HR. Jak rozpocząć proces. Co jest ważna na co uważać. Duży pakiet wskaźników.

CENA SZKOLENIA

1300 zł netto

(1599  brutto)

Dzień 1 – 24 marca 2022, 9:30-12:30

Dzień 2 – 25 marca 2022, 9:30-12:30

Karta płatnicza, szybki przelew, BLIK
Podczas płatności możesz również poprosić o wystawienie faktury VAT.

lub

Zapisz się na szkolenie.

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą, aby dopełnić formalności.

  Zapytaj o termin szkolenia

  Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą!

   Preferencje prywatności
   Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.