Blog

Trendy HR 2022 według Josha Bersina

Trendy HR 2022 – przyszłość HR’u?

Chciałbym podzielić się z Wami ciekawą lekturą dotyczą tego, co dzieje się dzisiaj w naszej branży na świecie. Jak pewnie wiecie, podchodzę do “gorączki” branżowych trendów dość sceptycznie. Często mam poczucie, że publikacje o trendach w HR są klejone na kolanie, byle zdążyć z publikacją przed noworocznym trendowym szałem.  Ale kiedy publikację wypuszcza Josh Bersin… to zawsze po nią sięgam z zaciekawieniem. 😊

Chcę Wam polecić jego HR Predictions for 2022. 🔥Raport można pobrać tutaj.


W publikacji znajdziecie rozważania o 15 trendach HR na 2022. Szczególnie ciekawie wyglądają moim zdaniem trzy z nich: 

🔸Po pierwsze, metaverse i jego znaczenie w budowaniu hybrydowego środowiska pracy. Nowe doświadczenie pracy zdalnej czy wielka klapa…?  

🔸Po drugie, koncentracja organizacji na budowaniu taksonomii umiejętności (skills taxonomy) i zarządzaniu umiejętnościami w ramach wewnętrznego rynku. To wydaje się bardzo ciekawe, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości jakie daje web3 w kontekście przechowywania danych w blockchain. Może kiedyś będziemy trzymali wszystkie nasze umiejętności w wirtualnym portfelu… Zresztą Accredible już daje taką możliwość. Koniec z udawaniem w CV, że się coś umie… 

🔸Po trzecie, analityka HR. W skali globalnej właściwie wszechobecna. Na naszym lokalnym rynku raczej w fazie rozwoju niż dojrzałości. Jej znaczenie dalej będzie rosło.  


Oczywiście to tylko 3 z 15 opisanych w publikacji trendów. Pewnie pokuszę się o wideo, aby przejść przez wszystkie… ale już dzisiaj zachęcam Was do lektury. Poszerza spojrzenie… 🌎 A jeżeli znacie kogoś, kto sceptycznie podchodzi do people analytics, to może mój wpis o kilku błędnych przekonaniach w tym temacie wpłynie na jego opinię? Podziel się tym wpisem. 

 

Posty powiązane

Zostaw komentarz

Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.