Data Coaching-1

HR DATA COACHING

Chcesz zrobić swój pierwszy (lub kolejny) projekt w obszarze people analytics i nie wiesz jak się za niego zabrać? Potrzebujesz wsparcia w projektowaniu rozwiązania analitycznego? Nie wiesz jak finalnie ma wyglądać Twój dashboard lub analiza? 

HR Data coaching pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy i rozwiać wątpliwości.

Efekt

Efektem HR Data Coachingu jest zawsze działające rozwiązanie analityczne. Może być to gotowy dashboard, HR scorecard, działająca analiza lub prototyp, który zostanie potem wdrożony przez Twój dział IT. Kluczowe jest to, że efekt projektu działa i daje wartość Twojej firmie.

Przykłady zastosowania HR Data Coaching

Zaprojektowanie i wdrożenie:

  • HR scorecard
  • Dashboardu ze wskaźnikami HR dla wybranych procesów
  • Dashboardu monitorującego efektywność pracowników w wybranych obszarach Twojej firmy
  • Procesu zbierania i analizowania danych na temat zaangażowania i zadowolenia pracowników
  • Procesu zbierania i analizowania danych dotyczących candidate experience
  • Analiz efektywności kluczowych procesów i projektów HR: efektywność rekrutacji, efektywność szkoleń i rozwoju, efektywność wynagradzania

Metoda

Działamy wspólnie z Tobą metodą Design Thinking. Przechodząc przez kolejne kroki wspólnie zbliżamy się do rozwiązania, którego potrzebuje Twoja organizacja i Twoi Klienci. Pracujemy w jednym zespole, łączącym doświadczonych konsultantów HRM Academy oraz reprezentantów Twojej firmy.

Etap 1 – Empatyzacja

Wspólnie z Tobą analizujemy potrzeby Twoich klientów, którzy będą korzystać z projektowanego rozwiązania. Rozmawiamy, spotykamy się, analizujemy potrzeby aby zrozumieć na czym zależy odbiorcom analiz.

Etap 2 – Definiowanie problemu

Na tym etapie dokonujemy syntezy zebranych informacji aby ustalić czego tak naprawdę potrzebują Twoi klienci. Jaki problem ma zostać rozwiązany poprzez projektowaną analizę czy dashboard.

Etap 3 – Generowanie rozwiązań

Na tym etapie tworzymy różne warianty rozwiązania.  Szukamy możliwości, eksplorujemy dostępne zasoby aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Etap 4 – Budowanie działającego prototypu

Na tym etapie budujemy dashboard oraz wykonujemy analizy na realnych danych z Twojej organizacji. Sprawdzamy jak w praktyce działa opracowane rozwiązanie. Twoje dane zaczynają „żyć” i dawać wartość organizacji.

Etap 5 – Testowanie z użytkownikami i dopracowanie prototypu

Na tym etapie wracamy do użytkowników rozwiązania i pokazujemy im działający prototyp. Słuchamy uważnie ich głosu i wprowadzamy zmiany, które udoskonalą zaprojektowane rozwiązanie.

Wsparcie edukacyjne

Na wszystkich etapach HR Data Coachingu wspieramy Ciebie i Twój zespół naszą wiedzą i doświadczeniem. Dostarczamy niezbędną wiedzę just in time, czyli wtedy kiedy jest Ci niezbędna. Dzięki temu zyskujesz nie tylko działające rozwiązanie analityczne, ale również kompetencje aby kolejne projekty prowadzić samodzielnie.
Preferencje prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.